Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-18 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Výhody kožených peněženek
06.04.2019

Výhody kožených peněženek

Jaké má výhody peněženka vyrobená z kůže?

Peněženky vyrobené z kůže mají několik výrazných výhod. Patří k nim zejména vysoká mechanická odolnost a trvanlivost materiálu. Obecně se dá říct, že kožená peněženka Vám vydrží nejdéle. Kůže nemá tendenci se trhat nebo postupem času křehnout. Je také potřeba zmínit, že kůže jako materiál má typickou vůni a luxusní vzhled. Kůže může být zpracována různými metodami a barvena, kožené peněženky tak můžou mít třeba broušený nebo lakovaný povrch, nebo může být kůže klasicky přírodní a hladká. Snad jedinou nevýhodou kůže jako materiálu je jeho vyšší cena a o něco horší zpracovatelnost. Koženkovou nebo textilní peněženku tak můžete koupit většinou levněji, ale pokud chcete luxusní a trvanlivý výrobek, neuděláte určitě chybu, pokud zvolíte peněženku vyrobenou z přírodní kůže.

Štípaná kůže

Štípáním se při zpracování kůže dosáhuje stejnoměrné tloušťky. Často se také kůže rozřeže na materiál o menší tloušťce. To má několik výhod. Hlavní výhodou je nižší cena, další pak lepší zpracovatelnost a možnost jednodušeji takový materiál sešít. Peněženky jsou také subtilnější a lehčí. I tak si ale peněženky vyrobené ze štípané kůže udržují typycké vlastnosti kožených peněženek, jako je odolnost, dlouhá životnost a luxusní vzhled.

Druhy kožených peněženek, které u nás můžete koupit

V našem obchodě najdete různé druhy kožených peněženek od různých výrobců. Základní řada jsou peněženky z hladké kůže značky Loranzo. Tyto peněženky koupíte již za cenu kolem 200Kč. Další řadou jsou peněženky z broušené kůže, které najdete pod značkami Wild by Loranzo nebo Wild Things only. Naše prémiová řada jsou pak peněženky řady Roberto vyrobené z velmi kvalitní měkké kůže, rovněž zpracování těchto peněženek je na velmi vysoké úrovni.

Kožená peněženka

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli