Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-18 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Peněženky s RFID ochranou
06.10.2022

Peněženky s RFID ochranou

Co je peněženka s RFID ochranou a proč ji potřebujete?

Vzhledem k tomu, že technologie se stále vyvíjí, nabývá téma o ochraně dat na důležitosti. Víme, že je důležité nesdělovat naše hesla a pečlivě spravovat informace o účtu, ale věděli jste, že vaše citlivé informace mohou být zcizeny, bez vašeho vědomí, přímo z vaší kapsy a na běžných místech? Naštěstí existuje ochrana prostřednictvím peněženek s funkcí blokování RDIF (peněženky označené logem RDIF protection).

Co je RFID?

Abychom lépe porozuměli hrozbám, musíme porozumět technologii. Potřeba peněženek s blokací RDIF pramení ze zavedení technologie RFID. RFID je zkratka pro Radio Frequency Identification. RFID využívá elektromagnetické pole k identifikaci a sledování objektů integrovaných do systému prostřednictvím štítků obsahujících digitální informace. Je to v podstatě vylepšení tradičních čárových kódů, které lze vidět na zboží v obchodech nebo v zařízeních pro správu zásob. Tato vyspělá technologie zahrnuje nejen základní informace o produktu, ale také přístup k citlivým datům a možnosti sledování na dálku.

RFID sama o sobě není nepřítel. Původně byla vytvořena během druhé světové války, aby identifikovala britská letadla, když se vracela na základnu po misi. Dnes se tato technologie používá jako podpora efektivity v několika průmyslových odvětvích, jako je maloobchod, doprava, lodní doprava, bankovnictví a další. Tyto čipy usnadňují skladům obchodů sledování produktů, což zvyšuje rychlost online objednávky a procesu vyřízení. Pro zvýšení bezpečnosti mnoho společností také používá RFID ke sledování místa pobytu zaměstnanců během pracovního dne.

Tato technologie usnadňuje i náš osobní život! Čipy RFID pomáhají urychlit proces kontroly pasu při cestování, automaticky platí mýtné a umožňují bezkontaktní platby kreditními kartami. Zločinci jsou bohužel kreativní a našli způsoby, jak využít tohoto inovativního digitálního pokroku.

Proč si koupit RFID peněženku a jak dochází ke zcizení informací o mé kreditní kartě?

Největší hrozba pro uživatele RFID přichází od jedinců, kteří jsou nyní známí jako „skimmeři“. Používají zařízení nazývaná RFID skenery k zjištění čísel kreditních karet, dat expirace a CVV kódů od kolemjdoucích. Tyto skenery využívají tradiční technologii RFID a používají tak digitální technologie pro krádeže. Termín „skimmer“ byl vytvořen podle extrémní snadnosti, s jakou tito jedinci kradou, jednoduše tím, že se na pár okamžiků projdou vedle cizince na ulici. Kvůli elektromagnetickému poli není dokonce potřeba žádný fyzický kontakt mezi RFID skenerem a vaší peněženkou! Zločinci budou už dávno pryč, než si vůbec uvědomíte, že je nějaký problém.

Jakmile skimmer získá informace o kartě, je relativně jednoduchý proces je použít. Zločinci mohou ukradená data přenést na novou kartu Skimmer pak má přístup k vašim účtům a může kartu používat během několika sekund. Získat potřebné přístroje není příliš obtížné ani drahé. Velká snadnost, s jakou je RFID skimming schopen proběhnout, znamená, že je důležité se chránit pomocí RFID blokovací peněženky.

Co je peněženka s funkcí RFID protection?

Jaký je tedy nejlepší způsob ochrany proti skimmerům? I když nás internet může přimět balit své kreditní karty do hliníkové fólie, jsou k dispozici bezpečnější a praktičtější produkty. Peněženky s funkcí RFID protection byly vytvořeny k tomu, aby od začátku zabránily skimmerům získat informace o vaší kartě.

Tyto RFID peněženky obsahují vrstvu nebo obal vyrobený z uhlíkových vláken nebo kovu. Tato speciální vrstva v těchto peněženkách blokuje elektromagnetická pole a zabrání tak přečtení vašich karet, které mají v sobě čipy RFID. Uhlíkové vlákno nebo kov použitý pro tuto ochranu, je považován za vodivý materiál. Vodivost je míra snadnosti přenosu elektrického náboje (nebo tepla) materiálem. Tato ochranná vrstva peněženky blokující RFID přebírá příchozí elektromagnetické vlny z RFID skeneru skimmeru a šíří je po peněžence, ale brání vstupu přes ochranu.

Tento proces je způsob, jak peněženky s RFID ochranou udrží skimmery mimo dosah a vaše kreditní karty v bezpečí. Je důležité si uvědomit, že aby byly cenné předměty s RFID v bezpečí, musí být v peněžence. Pouhá blízkost u peněženky s blokováním RFID (ani ve stejné kapse) není efektivní způsob ochrany!

Proč potřebujete peněženku s RFID ochranou?

Frekvenční vlny z RFID skenerů jsou dostatečně silné, aby prošly vaším oblečením, kabelkou nebo batohem i zdí. To je důvod, proč je tak důležité mít ve své peněžence zabudovaný specializovaný materiál, který zablokuje RFID skenery. Každý z nás, s přeměty s vestavěnou RFID, je vystaven riziku odcizení citlivých dat, bez ohledu na naši práci, finanční situaci nebo prostor, kde se pohybujeme. Jednoduché zabezpečení peněženky s RFID ochranou, tak může ušetřit velké problémy.

Několik běžných obav zákazníků kupujících peněženky s ochranou RFID.

Velikost a výdrž. Moderní peněženky s blokováním RFID nemusí být objemné. Ve skutečnosti je tato ochrana tak tenká, že si toho téměř jistě nevšimnete. Pokud jde o odolnost, můžete očekávat, že peněženka s blokováním RFID bude mít stejnou životnost jako běžná peněženka na základě vašeho individuálního používání.

Někteří lidé se také obávají, že neprojdou bezpečnostní kontrolou na letišti se svými peněženkami RFID. Vzhledem k tomu, že obvykle stejně musíte vyjmout peněženku z kapes, není třeba se obávat, že by peněženka RFID způsobila problém.

I v naší nabídce již naleznete peněženky s RDIF ochranou. A v budoucnu plánujeme nabídku ještě více rozšiřovat. Získejte svou vlastní peněženku s blokováním RFID ještě dnes a můžete pustit riziko, že vám někdo přečte třeba vaši platební kartu z hlavy.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli